Norske Korthår

NJCH Aasatruas Kikki ( Remo av Dahlwin-NJ(K)CH NUCH Aasatruas Lurva ). Avl tispe hos kennel Stallogaisas.

NMFS 07 Aasatruas Veia ( Boss- NUCH Aasatruas Teia ). Norgesmester skog 07.

NJCH NJ(K)UCH Aasatruas Røysa ( NUCH Truls-NJ(K)UCH Aasatruas Lurva). Vinner av NM Skog 05. Stammor kennel Tierbua.

NUCH Aasatruas Teia ( NUCH Truls-NUCH Aasatruas Boffa ):

Aasatruas Zorro (NJUCH Aron-Aasatruas KTB Halka).

NJCH Aastruas Pontiac (Våkefjellets Bonso-NUCH Aasatruas Boffa). Stammfar kennel Sognexpressen.

Altersundets Ine (SUCH Altersundets Furia-NJCH NJ(K)CH NSUCH Rugdelias JMG Cogito). Stammor kennel Vessinglia.

NJCH NJ(K)CH NSUCH Aron (NUCH Lierdalens Billy Boy-NSUCH Feltmyrans Ronja).

A-Kaisa (Birkhans Grev Isak-Lierdalens Tina). Stammor kennel Varangervalpen.

A-Senda (Birkhans Grev Isak-Lierdalens Tina). Avlstispe kennel Årdalen.

NUCH Bakgårdens Fob ( NJCH Fia- Kongstorps X-Boss ).

Birkeskogens Gøy (Rugdelias JMG Bella Donna-Felthundens BF Jeger). Avlstispe kennel Birkeskogen.

Bergjordets CAT Tyra (Akita-Trym). Avlstispe kennel Bergjordet.

Bergjordets Buster (Lofotrypas Arkus-Sør holleia Laika).

Bergjordets Jippi (Lofotrypas Arkus-Sør-Holleia Laika).

NJCH Bergvolds Era (NJCH Garm av Dalhwin-NUCH Stallogaisas Ane). Stammor i kennel Eraaks korthårs oppdrett.

Bergvolds Mutti (Kvarsteinens Lotte-Bergvolds Griff).

Birkhans Grev Isak ( SUCH A-Geira-Fock v Ebsdorfergrund).

Birkeskogens CMB Iza (Moritz v Geestmor-Birkeskogens ADF Bjørk).

Birkeskogens Zanni (Rugdelias JMG Bella Donna-Felthundens BF Jeger). Stammor kennel Skåtfjellets.

Brokefjells Inka (Brokefjells Donna-NJCH Kongstorps Aro) og Brokefjells Bardå (Brokefjells Donna -Unos Rothenuffeln).

NJ(K)CH NSUCH Brokefjells Gløgg (Brokefjells Masi-NUCH Rugdelias BCT Tonca). Her med oppdretter Halvor Magne Skoe.

Brokefjells Donna (Way-NJCH INT NUCH Kongstorps Aro).

Brokefjells Masi (Brokefjells Inka-Erf v Osterberg).

Brørnson (NUCH Bertil Bjørn-Fløya)

Carnbring Indy (NJ(K)CH NSUCH Rugdelias Nikko-Henriksens Nellie).

Dierges Hekla (Boss-NJCH Dierges Maud)

SJUCH Dierges Bertil ( Erf v Osterberg-Møyfrid ).

Doktordalens Tika (Nordarypas Shira-Itzas Knerten).

Esspes Betula (NJUCH Aron-SJUCH Tvernypets Java).

Eraaks Lola (Blo de Rade Savic-NJCH Bergvolds Era).

Felthundens BF Jeger (Birte-Charleswood Fellow).

Fjellfantens AHH Mia (Tvernypets Hicco-NJ(K)CH NUCH Rugdelias LME Henni).

Fjellfantens Brøyt

Fjellfantens Vitani

Fjellbrisens O Karma (FIUCH SJCH Åslifjellets Balder-SUCH Fjellbrisens Hera).

Frøyatuns Kompis (Markusfjellets Trym-Lofotrypas DNC Frøya).

NUCH Frøyatuns Troy ( Markusfjellets Trym-Lofotrypas Frøya ).

Phillip (Poco-NJUCH Sognexspressens DNT Kira).

Frida (Poco-NJCH NUCH Sognexpressens DNT Kira).

SJUCH Frøy av Bukkaleiren (NJCH Mosseborgen CBK Cleo-SJCH Stenbitens Riff). Stammor i kennel Jaktfrøyden, Sverige.

Gangster (FINJCH Pitkasaaren Algarin- Frida). Kennel Høgdalias. Brukt i avl med bra resultat.

Gakorimyras Tuva (NJCH Aasatruas GBB Pontiac-Zita). Avlstispe kennel

NJ(K)CH NSUCH Gruetjennets E-Lyng (Orremyras G-Bjørk-NJ(K)CH Gutuhalls ARB Torv). Avlstispe kennel Gruetjennets.

NUCH Grutjenets G Furu (NSUCH Lundars Vanja-Gruetjennets E-Exsirius).

NJ(K)CH NUCH Gruetjennets E-Exsirius (Orremyras G-Bjørk-NJ(K)CH Gutuhalls ARB Torv).

Gruetjennets F Tyr (Gangster-NJ(K)CH NSUCH Gruetjennets E Lyng).

Gryningens Conan (Bergvods Prikk-lolks Effi). En flott hannhund som har gjordt det bra på prøver. Brukt flittig i avl. Et rent Bergvolds "produkt", da Per Kristian Amundrød, kennel Bergvold tok inn Lolks Effi (Nordboens Zony-Britt ) fra DK. Nordboens Zony var bror til Nordboens SJUCH Griff,Ziggi.Diane mf.

Gutuhals CBT Bayla (NJCH NUCH Lierdalens Troll-Haugtuns Bella Donna).

NJ(K)CH Gruffe Rijs dkn Astrix (SJUCH Gruffe Rijs Kraka-NSUCH NJ(K)CH Rugdelias Nikko ).

NUCH Hallingfjellas Karron (Våkefjellets Bonso-Rugdelias ECF Raja).

Hallingfjellas Gyda ( Birkhahns Grev Isak-Aasatruas Mira ).

Hallingfjellas Nor ( KS Baron v Donauland-Hallingfjellas Gyda ).

Haugtun Phønix (NUCH Haugtun BRC Pil-Sognexpressens Bruno).

NUCH Haugtuns Sting (Itzas Castor-NSUCH Glåmhaugens BFM Røy).

NJCH NJ(K)CH INT NSUCH Haugtuns Ergo Sum (NSUCH Glåmhaugens BFM Røy-NJCH NJ(K)CH NSUCH Rugdelias JMG Cogito):

NUCH Haugtuns Pil (NSUCH Glåmhaugens BFM Røy-NJCH NJ(K)CH NSUCH Rugdelias Cogito).

Haugtuns Falco (NSUCH Glåmhaugens BFM Røy-NJCH NJ(K)CH NSUCH Rugdelias JMG Cogito):

Haugtuns Shock ( SJCH Fjederfinnarens Blues-NJCH Haugtuns DPB Fri).

Haugtuns Bono (SJCH Fjederfinnarens Blues-NJCH Haugtuns DPB Fri).

NUCH Haugtuns Frk Kalla ( SJCH Fjederfinnarens Blues-NJCH Haugtuns DPB Fri).

Haugtuns SIW (NJCH Haugtuns Fri-Extrem Herak)

SJCH Haugtuns Pro (NJCH Haugtuns Fri-Extrem Herak)

Hunter Ike (NJCH NJ(K)CH NSUCH Aron-NUCH Tupplurens Pippi).

Irgas (NUCH Tell-Faya).

Ikaros (NUCH Hedda Isadora-Sognexpressens CCL Bruno).

I-Lara (NUCH Hedda Isadora-Sognexpressens CCL Bruno).

I Sersjant Tips (NUCH Hedda Isadora-Sognexpressens CCL Bruno).

I Tilde (NUCH Hedda Isadora-Sognexpressens CCL Bruno).

NSUCH Itzas Ilja (NUCH Fagerås Balder-Itzas Sarja).

Itzas Ailo (INT NSUCH Inka-Haugebjås DBB Storm).

Itzas Caro (NSUCH Inka-WAco av Dahlvin).

Itzas Heidi (Itzas Inka-Senjafjellets BUN Tsarek).

Itzas Imo (Itzas Inka-Senjafjellets BUN Tsarek).

Itzas Castor (NSUCH Itzas Ilja-NJUCH Gappo).

Knallapportens Ess (SJUCH Knallapportens Cobra-NUCH Lofotrypas DNC VIc).

Kvitnykens Henny. (NJCH Aasatruas GBB Pontiac-Trixi). Stammor kennel Sagåsen v. Gustav Larsen.

NJCH Kvitnykens Nikita (NJCH Aasatruas GBB Pontiac-Trixi). Stammor kennel Sognexpressen.

NUCH Kongstorps Ho Vesla (Alex-Kongstorp Bonos Børre).

NUCH Kongstorp Bea (Kongstorp Yra-SJCH Falkuddens Edison).

NJCH Kongstorps Aro

SJCH Korpfjellets Asti (Rypeviddas RC Gaissa-Hallingfjellas ARB Karron).

Klevportens Kompis (NUCH Towas Birk-SJUCH Klevportens PP Vilya).

Klevportens Hoffern (NUCH Towas Birk-SJUCH Klevportens PP Vilya).

Langsundets Exo (NUCH Itzas Frøya-NJCH NJ(K)CH NSUCH Rugdelias Cogito).

Lierdalens Storm (NJCH NJ(K)CH Lierdalens Black-Pepsi-Gryningens Conan).

NJCH NJ(K)CH NUCH Lierdalens Troll (NJCH NJ(K)CH Lierdalens Black-Pepsi-DKBRCH SJCH Toes Brahms). Historisk seier på NM Lavland 06.

Lofotrypas GNE Kaisa (Lofotrypas ATS Nangijala- Haugtuns Ergo-Sum).

NUCH Lofotrypas Numero (Lofotrypas Nangijala-NJCH NJ(K)CH NSUCH INTUCH Haugtun Ergo Sum).

Lofotrypas Iris (Sognexpressens CLL Bruno-Lofotrypas DNC Monami).

NUCH Lofotrypas Vic (L`Covo du Cheminde L`Espoir-Lofotrypas Nangijala).

Lofotrypas Kiron (NJUCH Haugtuns Ergo Sum-Lofotrypas Nangijala).

Lofotrypas DNC Frøya (L`Covo du Cheminde L`Espoir-Lofotrypas Nangijala).

Lofotrypas Arkus (SJUCH Gråfågelns Baron-Lofotrypas ATS Nangijala).

NJ(K)CH Lofotrypas Diva (Lofotrypas DNC Monami-Teiens Elof). Stammor i kennel Øvstebua.

Lundard Bjørk (Lundars Wilde-NUCH Fageråas Balder).

NSUCH Lundars Vanja (Lundars Bjørk-Kongstorp X-Boss). Avlstispe kennel Gruetjennet.

Lykke av Tverregga (NUCH Gryningens Conan-Årdalens Revolution).

Markusfjellets Trym (Itzas Caro-NUCH Raissa).

SUCH Markusfjellets Ariel (NUCH Raissa-Kongstorp X-Boss).

NJCH Mosseborgens Cleo (Stallogaisas Bosselini-NUCH Hallingfjellas ARB Karron).

SUCH Mon-Ami av Dahlwinn (NJUCH Lundars Twiggi-Brickegårdens Balder).

NJ(K)CH Markusfjellets Raipas(NUCH Bakgårdens Fob-Rugdelias KMS Divi).

NUCH Nyengets Bertil Bjørn (Nyengets Martine-Itzas Castor).

Nyengets Vega (Nyengets Martine-Itzas Castor).

NUCH Nyengets King Eskil (Nyengets Martine-Itzas Castor).

SNUCH Njords Æ Mixa (SJUCH Åhults Master-Lustlunds Howsa). Svensk Riksprov vinner og avlstispe kennel Eket.

ERD Opera av Nynesfjell ( Rugdelias Riko- Moatindens Ebra ).

Varde av Nynesfjell (ERD Opera av Nynesfjell-A-Sure).

Cita II av Nynesfjell (Moatindens Ebra-Bergvolds Prikk).

Næveråsens Lotus (Senta-NJCH Aasatruas GBB Pontiac).

Mira (FINJCH Pitkasaarens Algarin-Frida).

Orremyras G-Bjørk (NJ(K)CH NSUCH Orremyras B-Nona-NJ(K)CH Aasatruas ELJ Knall). Parrings valpen etter NM Skog vinner Knall. Avlstispe kennel Gruetjennet.

FINJCH Pitkasaaren Algarin (FINJCH Pruukin Hanelore-FINJCH Eratien Alex). Tatt inn fra Finland av Øystein Dahl, kennel Høgdalias. 1AKs i Norge.

Pigstøls Sorba (Felthundens FB Jeger-Zica).

NUCH Rampens KBH Salza (Boss-NSUCH Rampens Hærli). Avlstispe kennel Rampen.

Rampens Vimsha (NUCH Rampens KBH Salza-SUCH Vildskinnets Cheiron).

Rampens Taiga (Rampens Zalsa-SJUCH Vildskinnets Cheiron).

Rampens Taiga (Kvitnykens Turbo-NSUCH Rampens ITB Hærli).

Rampen Ekstra (Rampens Zalsa-SJUCH Vildskinnets Cheiron). Vinner av Sør Norskmesterskap for unghunder 2012.

NSUCH Rampens Garmin (NSUCH NJCH Aron-NUCH Rampens Salza).

Rampens Tempo (NUCH Rampens Salza-NJCH NJ(K)CH NSUCH Aron).

Rugdelias PME Scarlett ( Rugdelias Messalina-Haugtun Ergo-Sum ). Avl tispe Kennel Hågakollens.

Rugdelias TLF Xavi (Frio de Valcreole-Rugdelias Lucilla). Parrings valpen, eies av kennel Altersundets.

NJ(K)CH NSUCH Rugdelias NMJ Nikko (NJCH INT NSUCH Rugdelias IMB Messalina-SJUCH Juniper).

Rypesteggens Alexandra (NJUCH Aron-NJ(K)CH Rugdelias NMJ Octavia).

Rypesteggens Bodie (NJUCH Aron-NJ(K)CH Rugdelias Octavia).

Rypesteggens Hauck (NJCH NJ(K)CH Markusfjellets Raipas-NJ(K)CH Rugdelias Octavia).

Sagåsens Sico ( KS Baron von Donauland-NUCH Sagåsens Guri Malla ).

Sagåsens Tyra (KS Baron von Donauland-NUCH Sagåsens Guri Malla).

NUCH Sagåsens Guri Malla (NJUCH Lierdalens Troll-Kvitnykens Henny). Avltispe kennel Sagåsen.

Sagåsens Nanna (NJUCH Lierdalens Troll-Kvitnykens Henny). Avlstispe kennel Volleåsen.

Sagåsens Silva (NJUCH Lierdalens Troll-Kvitnykens Henny).

Sagåsens Vira (NJUCH Lierdalens Troll-Kvitnykens Henny).

NUCH Sagåsens Varja (Kvitnykens ATP Henny-NJCH NJ(K)CH NUCH Lierdalens Troll). Stammor kennel Svarttindens.

Sagåsens Pepper (Kvitnykens ATP Henny-NJCH NJ(K)CH NUCH Lierdalens Troll).

Senta (Einekollens CFL Anja-Nordarypas kv Lille Ra). Stammor kennel Næveråsen.

Skåtfjellets Inka (Birkeskogens Zanni-SJCH Teiens Hermann).

Skovards Rørek (NUCH Bergvols Igor-Krekhølens Tyra).

Senjafjellets BUM Tsarek (Varangervalpens Mikkel-Eirik-Una Donna).

Sognexpressen Only One (NUCH Tierbuas Frei-NJCH Kvitnykens Nikita).

NJCH NUCH Sognexpressens Kira (NJCH Kvtnykens ATD Nikita-Tsarek). Stammor kennel Høgdalia.

Sognexpressens Mira (Cita Dei Lessini-NJCH Aasatruas Pontiac). Historisk, eneste korthår som har vunnet Norsk Derby. Stammor kennel Tylderingens.

Sognexpressens CCL Bruno (Cita Dei Lessini-Nordarypas lille Ra).

NJCH Sognexpressens Tiara (Cita Dei Lessini-NJCH Aasatruas Pontiac). Avlstispe kennel Sognexpressen.

Sognexpressens Zenta (Cita Dei Lessini- A-Sure).

NJCH Stallogaisas H-Ed (Irgas-NJCH Aasatruas Kikki).

Stallogaisas Tell(Stallogaisas Ayla-Bakgårdens Fob).

Stallogaisas Ax (Stallogaisas Ayla-NUCH NJ(K)CH Gruetjennets E-Exsirius). Avlstispe kennel Stallogaisas.

Stallogaisas Trixie (Stallogaisas Ayla-Bakgårdens Fob)

Stallogaisas H Balder (Irgas-NJCH Aasatruas Kikki).

Stanglifjellets Janko (SJUCH Dierges Bertil-Krekhølens Ira).

Steinbudalens ATS Stilla ( Gakorimyras AZD Tuva-NUCH Ulvesvollens Storm ).

Steinbudalens ATS Smilla ( Gakorimyras AZD Tuva-NUCH Ulvesvollens Storm ).

Sør-Holleia Jass (Lierdalens Tante Karin-NUCH Haugtun Falco).

Sørholleias ATV Pomba (Lierdalens Tante Karin-NUCH Lofotrypas Vic).

Sørholleias Diva (Sørholleias ATV Chess-SJUCH Ormkullens Titan).

Sørholleias ATV Tyri (Lierdalens Tante Karin-NUCH Lofotrypas Vic). Stammor kennel Hantovegen.

Sør-Holleia Coca-Cola (Lierdalens Tante Karin-NUCH Haugtun Falco).

Sør-Holleias Laika (Lierdalens Tante Karin-NUCH Lofotrypas DNC Vic). Avlstispe Kennel Bergjordet.

NUCH Sigma (Rugdelias ECF Mja II-Haugebjås Storm). Avl tispe kennel Ulvesvollen.

Sting (Dierges Cikita-NUCH Ulvesvollens ESG Storm).

Svarttjønnas Leo

Svartjønnas Carmencita (Lierdalens Ira-Teiens Elof). Stammor kennel Rypesnuta.

Svarttjønnas Helsky II (Erf v Osterberg-Osbakken Laika). Avlstispe kennel Pruukin, Finland. Stor betydning i den finske korthårs avlen.

NUCH Tierbuas Frei (Irgas-NJUCH NJ(K)CH Aasatruas GLT Røysa).

NUCH Tierbuas Blondi (Irgas-NJUCH NJ(K)CH Aasatruas GLT Røysa). Stammor kennel Skimmelmyra.

NUCH Tierbuas Zimba (Irgas-NJUCH NJ(K)CH Aasatruas GLT Røysa). Stammor kennel Skimmelmyra.

Tierbuas Messi (A-Sure-NJ(K)CH Tierbuas Pippi).

NUCH NJCH Tierbuas Perla (Irgas-NJUCH NJ(K)CH Aasatruas GLT Røysa).

Tierbuas Norski (Gangster-Tierbuas Del Vita).

Tierbuas Enya (A-Sure-NJ(K)CH Tierbuas Pippi). Stammor kennel Tiurjegeren.

Tiurjegerens Aragorn (Tierbuas Enya-Hallingfjellas CMG Hunter).

Tiurjegerens Lady Gaga (Tierbuas Enya-Hallingfjellas CMG Hunter).

Tiurjegerens Odin (Tierbuas Enya-Hallingfjellas CMG Hunter).

Tiurjegerens Pippi

Tiurjegerens Torra (NUCH Sognexspressens Only One-Tiurjegerens Lady Gaga).

Tiurjegerens Santo (Tierbuas Enya-Hallingfjellas CMG Hunter).

Trohornets Zafira (Tresjøens Spidi-Poco).

Storm av Tveregga (Gryingens Conan-Årdalens Revolution).

NUCH Tupplurens Pippi (SUCH Armin II v Hege Haus-SJUCH Tupplurens Iza Bolliz).

NUCH Towas Birk (NUCH Tierbuas Frei-SJUCH Esy v Jydebek).

Tsarek (Tikka-Martins Lomax).

Ulvesvollens Tajka (NUCH Sigma-NJUCH Gappo). Avl tispe kennel Ulvesvollen.

(Tylderingens) Una Donna (Tsarek- Sognexpressens ACP Mira). Parringsvalpen, avlstispe kennel Senjafjellets.

Vessinglias Kira (??).

Vessinglias Cerra (NUCH Towas Birk-Altersundets Ine).

Vessinglias Yr (NJUCH Aron-NUCH Vessinglias Tuva).

NUCH Vessinglias Tuva (Altersundets Ine-Gryningens Conan). Nr.3 Norsk Derby.

Vessinglias B Lynx (NUCH Towas Birk-Altersundets Ine).

Zica (NJ(K)CH NUCH Zico-Lofotrypas ATS Pia). Avlstispe kennel Pigstøl.

Årdalens Revolution (Gangster-A-Senda). Avls tispe hos kennel Tverregga.

Årdalens Kaisa (NJCH NJ(K)CH INT NSUCH Haugtuns Ergo Sum-Lierdalens Tina).

NUCH Årdalens Oblix (NJCH NJ(K)CH INT NSUCH Haugtuns Ergo Sum-Lierdalens Tina).

Årdalens Lotte (A-Senda-KS Baron v Donauland).

Åslifjellets Isa (Dierges Hekla-Lierdalens Troll).

FIN UCH Åslifjellets Balder (Dierges Hekla-Charleswoodc Hurricane).

NUCH Ulvesvollens Storm ( NUCH Sigma-NJUCH Gappo ).

Way (Yanna-Homannskogens Cuno). Stammor kennel Brokefjell.

SNUCH Vargfossheias Rolex(Svarttjønnas Refa-INT SNUCH Måsans Disney).

Varangervalpens Sarek ( A-Kaisa-Nordarypas Lille Ra ). Vinner av Artic Cup.

Varangervalpens Mikkel Eirik ( A-Kaisa-Nordarypas Lille Ra ). Brukt i avl hos kennen Senjafjellets, Øvstbua og Fjellfanten.

Varangervalpens Raja ( A-Kaisa-Nordarypas Lille Ra ). Avls tispe kennel Lundar.

Åsheias DZZ Vinter ( NUCH Zico-NUCH Rugdelias Zanta ).

Rugdelias QLM Alvinda (Rugdelias Lucilla-Milano Di roccaraso). Avlstispe kennel Huldremyras.

(Ufo-Feltmyrans Ronja).

Arbeid pågår

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...

Ann-Helén Widén, Altersundets Kennel | Svar 28.04.2015 23.19

Fin hemsida och imponerande bildarkiv! Kommer att besöka den fler gånger (Y)

Ingebjørg Helena Nymo | Svar 09.11.2011 20.17

Flott side! Og du hadde tom. fått med min hund (I-Tilde)! :)

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

10.01 | 11:20

Veldig fin side pappa!

...
12.07 | 21:46

Sveriges bästa skogshund !!!!! +min bästa jakthund !!!

...
24.01 | 13:42

Spennende planer Finn! Vært moro med en tysker som kunne hevdet seg på norske prøver.
Send gjerne bildet av Tex.

...
24.01 | 12:52

Sender et av Tex hvis inter.
Hjemmesiden = flott. Vurderer å dra til Tyskland og hente hannhund.
Korth.her er blitt for liten og mangler rasep.+mye piping

...
Du liker denne siden